KOZMETİK AKUPUNKTUR

   Akupunktur çok geniş bir alanda kullanılan, çok etkili ve ayni zamanda hemen hemen, hiç yan tesiri olmayan bir tedavi yöntemidir. Kozmetik akupunktur, vücudumuzdaki özel kanallarda dolaşan yaşam enerjimizin yüze yansıtılması esasına dayanan bir tedavi yöntemidir. Kırklı yaşlardan sonra vücudumuzda yaş almayla ilgili bazı belirtiler ortaya çıkar. Özellikle yüzümüzde ve boynumuzda ortaya çıkan değişiklikler çeşitli yöntemlerle restore edilmeye çalışılır.

   Kozmetik akupunkturda vücudun içine hiçbir kimyasal madde vermiyoruz. Kıl kadar ince iğneleri bizim belirlediğimiz, yüzdeki veya boyundaki bölgelere batırıyoruz. Ağrısız bir işlem olmasına rağmen, lokal analjezikler de kullanıyoruz.

   Kozmetik akupunktur nasıl etki ediyor? İğneyi batırdığımız bölgede bir mikro travma meydana geliyor. Vücudumuz hemen o bölgeye tamirat için ‘fibroblast’ adını verdiğimiz özel bir maddeyi yolluyor. Fibroblastlar kollajen ve elastin adı verilen maddelerin salgılanmasına yol açıyor. Yüzümüzü veya cildimizi diri ve canlı gösteren de bu maddelerdir. Yaş aldıkça bu maddeler azalarak ciltte kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelir. Kozmetik akupunkturla bu döngüyü pozitife çevirerek cilde canlılık getiriyoruz. Bilimsel anlamı ile biz buna, ‘Rejuvenation’ adını veriyoruz. Yer çekimi etkisi ile sarkan cildimize verdiğimiz yeni destek ile canlanmasını sağlayarak, daha genç bir görüntü veriyoruz.

   Kozmetik Akupunktur, bir ‘Anti-Aging’ tedavidir. Haftada iki defa toplam 10 seans tedavi sonucunda, cilt gerginliği ( tonusu ) artar, cilt çok daha elastik, gergin ve genç görünür.

   Başlangıçta kötü bir yan etki olmadığından bahsettim. İyi haber, çok fazla olumlu yan etkinin ortaya çıkması. Bunlar nelerdir?

   Tedavi sırasında ve sonrasında ortaya çıkan olumlu yan etkiler;

*Genel vücut enerjisi artar,

*Baş ağrısı yakınması olan hastalar bu sıkıntılarından kurtulurlar,

*Anksiyete adını verdiğimiz ruhsal gerginlikler şifa bulur,

*Orta dereceli Depresyon iyileşmeye başlar,

*Uykusuzluk azalır,

*Menopozdaki kadınlardaki ‘Ateş Basmaları’ azalır,

*Sindirim sistemi düzelir.

KOZMETİK AKUPUNKTURUN SONUÇLARI ÖZETLE;

*Cilt tonusu ( Cilt gerginliği ve canlılığı ) artar,

*Ciltteki kırmızılıkları azaltır,

*İnce kırışıklıkları azaltır ve genellikle yok eder,

*Derin kırışıklıkların derinliğini azaltır,

*Yaş almayla ortaya çıkan lekelerin renklerinin açılmasını sağlar,

*Yanaklar daha pürüzsüz hale gelir,

*Cilt daha yumuşak ve daha canlı görünür,

*Sarkmanın ilk önce belirginleştiği çene çizgisi daha iyi görünür,

*Gerdanın toparlanmasını sağlar,

*Güneşin zararlı etkileri ile oluşan cilt problemleri azalır,

*Dekolte bölgesindeki kırışıklıklar azalır,

 *Aknelerde ve Acne Rozaseada iyileştirme etkisine sahiptir.